Yüksek Maaşlı Meslekler

Pek fazla insanın yaptığı, kendine özgü bir iş tanımı olan yarış mühendisliği, bomba imha dalışçılığı, özel uşak, sosyal mühendislik gibi meslekleri araştırdık ve maaşlarını listeledik. Çılgınlar gibi para kazanılan meslekler isterseniz, bu 4 iş kolundan birini seçebilirsiniz.

Yarış Mühendisliği

Yarış mühendisleri, yarış arabasıyla ilgilenen kişiler mekanikerler ile sürücü arasında tercümanlık etmektir. Mühendis sürücüden geri bildirim alır, sonra elindeki tüm bilgileri çözümler ve analiz eder. En yüksek performansa ulaşılabilmesi için nasıl regülasyon yapılacağına karar verir. Sonrasında ise verilen kararlarının mekanikerler tarafından uygulanmasını sağlar. Oldukça yüksek maaşlı meslekler arasında bulunan yarış mühendisleri aylık 20-30 bin lira civarında maaş almaktadır.

Bomba İmha Dalışçılığı

İş Tanımı: Denizin dibine kadar inmek, patlamamış durumdaki patlayıcı, mayın, bomba gibi tehlikeli maddeleri bulmak. Sonrasında tehlikeli maddeleri güvenli şekilde karaya çıkarmak veya denizin altında güvenli bir şekilde imha etmeye bomba imha dalışçılığı denilmektedir. Yüksek Maaşlı Meslekler arasında olan bomba imha dalışçılığı ingilterede özel sektörde çalışanlar aylık 60 bin pound gibi bir maaş almaktadır.

Özel Uşak

Özel Uşaklık, Zenginler her zaman güvenebileceği bir özel uşak aramaktadır. Özel Uşak, patronun verdiği her işi yapar, evdeki diğer çalışanları yönetir. Bu mesleğin eğitimi için İngiltere’de özel okullar kurulmuş. Özel uşağın yıllık maaşı 50 bin lira civarındadır.

Sosyal Mühendislik

Bazı yollarla oldukça büyük şirketlerin ticari açıdan önemli bilgilerine rakip firma için erişim sağlamaktadırlar. Teknik yönden önemli bir birikim isteyen bu meslek çalışanları psikoloji konusunda da yetkin olmalı. 30 bin lira seviyesinde maaşı olan bu meslek yüksek maaşlı meslekler arasında gösteriliyor.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ