YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Bu konu hakkında çok fazla soru gelmektedir. Yeni kanal açtım nasıl para kazanabilirim, para nereden geliyor gibi sorular mevcut.

Youtube artık tamamen gelir kapısı haline gelmeye başladı. Öyle ki geçen sene PewDiePie isimli youtuber, YouTube’dan 4 milyon dolara yakın bir para kazandı. Tabi Ki bunun içerisinde sponsor anlaşmaları ve reklamlarda var. 4 milyon dolar oldukça yüksek bir para fakat  ülkemizde bu tarz durumlara ulaşmak için epey bir yol almamız gerekmektedir.  Ancak yinede internet kullanıcıları arasında yavaş yavaş bir bilinçlenme oluşmaya başladı youtube adına artık oyun ,yemek, makyaj, teknoloji gibi dallarda çok çeşitli kanallar bulabilirsiniz.

Peki bu kadar kanalın içerisinde sıyrılmayı nasıl başaracağım diye düşünüyorsunuz aslında bu sorunun cevabını uzaklarda aramayın hele ki takip ettiğiniz kanalları ne için takip ediyorsunuz bunu düşündükten sonra otomatik olarak cevaplanmış oluyor çünkü şu yüzden takip ediyorsunuz muhtemelen farklı birşeyler yaptıkları için daha önce görmediğiniz Türkçe kaynaklı içerikler sundukları için bu kanalları takip ediyorsunuz yani başarılı olmanız için kanalları takip etmeniz gerekmektedir.

Peki nasıl para kazanılıyor?

YouTube üzerinden para kazanmanın birçok yolu mevcut bunların en başında Google Adsense reklamları web sitesi olanların çok iyi bildiği reklam türü bu reklamlarda gösterim veya tıklama başına belli bir ücret ödeniyor.. Çektiğiniz videoları yüklemeye başlayın eğer bir kanal açma planınız varsa daha sonra eğer hali hazırda bir adsense hesabınız varsa bu hesabı zaten youtube kanalınıza bağlayabiliyorsunuz.

Hesabınız yok ise mecburen Google Adsense üye olmanız gerekmektedir.  Eğer kanalınızın telif ile alakalı bir sorunu yoksa reklamlar gözükmeye başlayacaktır.  YouTube’den para kazanmanın ilk yolu adsensedir. Diğer yollar ise kanalınız büyüdükçe karşınıza çıkmaya başlayacak. Sponsorlar, reklam vermek isteyenler ulaşacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ