Yaz Aylarında Yapılabilecek İşler

Yaz aylarında yapılabilecek dönemsel işler, kış mevsimine göre daha büyük karlılık sağlıyor.

Aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen öğrenciler, atanma bekleyen gençler veya iş arası vermiş, henüz istediği şartlara uygun iş bulamamış kimseler yaz aylarını fırsata çevirebilirler.

Dört mevsimi yaşayan ülkemizde, bu iş dalı oldukça kolay ve yapacağınız işin niteliğine göre yatırım gerektirmiyor.

Sahilde İş Fikirleri

Sahil kasabalarının birinde bir eviniz varsa ve çok sıklıkla kullanmıyorsanız:

Evinizi dönemsel haftalık kiralayarak gelir elde etmeniz mümkün, hatta daha geliştirerek birazda mutfak işlerine eliniz yatkınsa kahvaltı akşam yemeği de vererek günlük kiralama fiyatını yukarılara çekebilir, kar marjınızı %50 lerden %70’lere çekebilirsiniz. Evin bulunduğu bölgeye göre kazancınız en düşük 500 TL ile 1.500 TL arasında değişkenlik gösterebilir.

Tatil Beldelerinde İş İmkanı

Büyük ya da butik otellerin personel ihtiyaçları yaz aylarında artıyor. Dönemsel başvurular yaparak yeme ve konaklama dahil yaz sezonu için bir otele yerleşebilir ve karşılama hizmetlerinden tatildeki ailelerin çocuklarının oyun alanlarında gözetmen olmaya kadar iş bulabilirsiniz. Yemek konaklama hariç aylık kazancınız 2.000 TL civarında olacaktır.

Eğer ailenizle turistik ya da ziyaretçi sayısının yaz aylarında yoğun olduğu bir bölgede oturuyorsanız, mevcut Cafe küçük pastaneler ya da pizzacı pideci gibi işletmelerde garsonluk yapabilirsiniz, bu işletmeler asgari ücretten maaşınızı ödedikleri gibi çalışma saatleri uzadıkça saat başına size mesaide ödeyeceklerdir .

Yaz Mevsiminde Yapılan İşler 

Üç aylık bir süre olduğundan kar oranı yüksek yatırımsız yapılabilecek işlere beraberce baktık barınma ve yemek ücreti vermeden kazancınızı biriktirebileceğiniz işler konusunda küçük önerilerde bulunduk; bunların dışında yine barınma ve yeme ücreti ödemeyeceğiniz sahil kasabalarında olmayan bir iş kolu daha mevcut, biraz yorucu; fakat kazancı iyi ve böyle bir işte yaz dönemi çalışarak gelecek kış için okul masraflarınızın tamamını çıkarmanız mümkün.

Sezonluk bahçe işçileri Doğu Anadolu ya da Güneydoğu Anadolu’da yaşıyorsanız, toplu halde işçi alımları yapan kişilere başvurabilirsiniz. Onlarla Karadeniz Bölgesine ya da İç Anadolu’ya seyahat edebilir;  günlük fındık toplama, elma toplama ya da bostan işlerinde çalışabilirsiniz. Bu işlerde bu yıl itibariyle yemek ve barınma ücreti vermeden günlük kazancınız 100 TL civarında olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ