Videolog(Vlog) Nedir? Vlog Çekmeye Başlamak

Videolog(Vlog) tüm dünyada yaygın hale gelmiştir. Gün geçtikçe gelişen internet sektöründe videolu içerik görüntüleme hizmetidir.  Vlogging düzenli bir şekilde faydalı bilgiler verme, tanıtım yapma, kullanıcılar ile iyi anlaşma, insanların size abone olup sizi izlediği ve farklılık yaratan videolar çekmek anlamına gelir. Günümüzde insanlar boş zamanlarında eğlenecek vakit aradıkları zamanda vlog çeken kişileri takip ederek eğlence, zaman geçirme kaynağı bulmuş oluyor bunun büyük bir kısmınıda öğrenciler oluşturmaktadır. Vlog dünyasının hızla gelişmesinin başında YouTube gelmektedir. Vlogları çeken ve kanallarına yükleyen youtuberlar oyun , teknoloji, makyaj gibi farklı kategorilere ayrılarak insanlara hitap etmektedir.

Vlog çekmeye başlamak isterseniz işinie yarayacak araçları aşağıda listeleyelim.

Vlog kaydetmeye Kamerası 8MP olan bir telefonla başlayabilirsiniz.

SlowMoCam

İos işletim sisteminde mevcut. Yavaş çekimler için kullanılmaktadır.

Horizon

Telefonunuzda ne yaparsanız yapın görüntüyü sabit bir şekilde tutmaya çalışıyor. Eğer çok sallantılı videolar çekerseniz bu uygulamayı deneyebilirsiniz.

Hyperlapse

Hızlı çekimler için kullanabilirsiniz. İnstagram’ın hyperlase adında bir uygulaması mevcut.

Telefon Marka/model önerileri

Vlog çekimleri için Samsung Galaxy Note 5, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy Note 7, HTC 10, LG G5, Sony Xperia Z5, LG V10, Huawei P9, Apple iPhone 6S, Apple iPhone 6S Plus vs. telefonları kullanabilirsiniz. Telefonlar ile deneme yapın olmadı farklı bir model ile deneyin video içeriklerinizi üretmeye başlayabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ