Son Dönemlerin Çok Kazandıran Mesleği: Eczane Açmak!

İlaçlar toplumumuzda önemli bir yer edinmiş ve “ihtiyaç” olarak değerlendirilen ürünler arasında yer almaktadır. Bu sebeple ekonomik krizler dahi olsa da, eczanelerin dönemsel olarak büyümeye gittiği bilinmektedir. Son dönemlerde eczanelerde sadece ilaç satılmadığı gibi, aynı zamanda kozmetik ürünleri, sağlık ürünleri ve hijyen ürünlerine de raflarda bolca yer veriliyor. Bu da eczanelerin daha fazla kazanç elde etmesi bakımından önemli bir faktör olarak görülüyor. Şimdi sizlere eczane açmak için önemli olan prosedürlerden bahsedeceğiz.

Eczane Açarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eczane açmak konusunu adım adım ele alan web sitemiz, bu süreçte kullanıcılarına detaylı bir bilgi sağlayabilmek adına çalışmalarını sürdürmektedir;

  1. Minimum 250,000 TL ila 300,000 TL arası bir sermayeye ihtiyacınız olacak.
  2. Stok konusunda ürün çeşitlerini planlamak çok önemlidir. İlaçların dışında hangi ürünleri stoklayacağınıza ve pazarlama stratejinize göre hareket edecekseniz bu hizmetleri gözden geçirin.
  3. Lokasyon, bu işin önemli tarafı! En iyi yeri seçerek zamana ve paraya göre yatırım yapmak sizlerin ilerde daha büyük kar marjı elde etmenize yardımcı olur. Bulunduğunuz yeri 1 hafta kadar gözlemleyin ve daha sonrasında karar verin. Eczane açılacak alanın minimum 35 metrekare olması gerekmektedir.
  4. Sağlık Bakanlığının ön görmüş olduğu koşullara uygun olan Eczacılık Fakültesi mezunu olduğunuza dair bir diploma olması gerekmektedir. Eğer diplomanıza yoksa, Eczane açmak için kiralama seçeneklerine yönelebilirsiniz.
  5. Daha önce eczanede çalışmış satışçılar almak, sizlerin büyümesine doğru bir etki yaratır.
  6. Eczanenizin aydınlık ve havadar olmasına dikkat edin. Yazar kasa, POS cihazı, karo veya mermer gibi zeminler yaptırmalısınız.
  7. Eczane açmak için bir diğer önemli faktör ise tedarikçiler! Fiyat koşulları sebebiyle destek ve itibar için en iyi tedarikçileri bulmanız önemlidir. Başlangıç için sizlere sunulan tavsiye ise doğrudan tedarikçiye gitmek yerine, toptancı hizmetlerinden faydalanmak olabilir. Bu sayede tedarikçilerden alım yapmanızda ki masraf oranı düşecektir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ