Solucan Gübresi Üretimi

Dünya çapında ekonomik anlamda sınırların kalktığı bir çağda yaşıyoruz. Haliyle de istihdam oranının da yüksek olmasına karşın çalışılan işlerden beklenen getiri çoğu zaman elde edilemeyebiliyor. Bu durumda da girişimci ruha sahip olan kişiler, kendi iş alanlarını yaratarak kendi işlerinden para kazanma yönünde çalışmalara başlıyorlar. Bugün dünya üzerinde tüketicilerin ihtiyacı olan sınırsız ihtiyaçlardan herhangi birisine yanıt verecek orijinal bir iş kurmak, kısa sürede büyük paralar kazandırabilir. Bu alanda en çok kazanç elde edilebilecek işlerden birisi de solucan gübresi üretimidir.

Solucan Gübresi Üretimi Yapmak İsteyenler için

İlk olarak solucan gübresi nedir sorusuna yanıt vermek gerekir. Solucan gübresi, bitki yetiştiriciliğinde kullanılan çok verimli bir gübre türüdür. Bu gübrenin meydana getirilmesi için sebze ve gıda atıklarının ayrıştırılması ve bu atıkların solucanların sindirim sisteminden geçirilmesi sonucu elde edilir.

Solucan Gübresi Üretim Tesisi

Solucan gübresi üretimi ile elde edilen gübre geniş bir pazarda kendisine alıcı bulabilmekte ve kısa sürede büyük gelir elde edilmesine olanak vermektedir. Kendi bahçenizde kuracağınız ufak bir tesis için ihtiyacınız olan tek şey ise ilk aşamada 10.000 adet bu alanda kullanılacak solucan, 1 tonluk su tankı, solucanlar için mama solucan gübresi üretimi tesisi maliyeti olarak karşımıza çıkmakta ve tüm bunlar maksimum 1.500 TL ile 2.000 TL arasında tutmaktadır.

Üretiminizi yapmak üzere solucanlarınızı su tankına bırakılır. Tankın içine atıklar ve mamalar bırakılır. Solucanlar bu atıklar ve mamalar ile beslenerek sindirim sistemlerinden geçirdikleri gübreleri bırakmaya başlarlar. En kısa 3 ay içerisinde de çok fazla gübre elde edersiniz.

Daha sonra yetiştiricilik ile uğraşan kişiler ile iletişime bireysel olarak geçerek solucan gübresi satışı için diyalog kurar, diğer fiyatları baz alarak teklifler sunarsınız. Kendi kampanyalarınızı hazırlar, alıcılara özel imkanlar önerirsiniz. İlk gelirinizi elde ettikten sonra daha büyük tanklar, daha fazla solucan ve daha fazla mama ile üretiminizi kısa sürede katlamaya başlarsınız.

Bu alandan para kazanmak isteyenler için ince detaylar bunlar olmakla beraber, bu alanda hizmet veren kişiler ile iletişime geçerek yatırımınızı yapmadan önce bilgi edinebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ