Şeker Hamurundan Pasta Yapanlar Çok Kazanıyor

Kendi harçlığını çıkarmak ve ev bütçesine katkıda bulunmak isteyen ev hanımlarının ve zamanı çok olup evde sıkılıyorum ne yapmalıyım, diyen kadınların evde yapabilecekleri hem sanatsal hem de sıra dışı şeker hamuru pastalar son yılların vazgeçilmezleri arasındadır.

Hobi olarak başlansa da isim duyurabildikten sonra çok kazançlı bir iş olan şeker hamuru pastalar, son dönemde tasarımları ile de adlarından çok söz ettiriyorlar.

Bu işe başlamadan önce sürekli eğitim kurumları (ücretsiz) belediyelerin veya halk evlerinin kurs ve seminerlerine katılabilir, sanatsal yatkınlığınızı el becerinizi geliştirebilir, işin püf noktalarını da öğrenebilirsiniz ya da özel ücretli bir kursa katılabilirsiniz.

Birkaç denemeden sonra malzemelerini öğrendiğiniz şeker hamuru pastaların, malzeme tedariklerini yaparak iç zemin olan kekleri hazırlayabilir, sipariş için önce çevrenizi kullanarak adınızı duyurmaya başlayabilirsiniz.

Ev yapımı pasta satanlar genellikle kendi tanıtımlarını yaptıkları pasta resimleri ile birlikte iletişim numarası vererek sosyal medya üzerinden yapabiliyorlar. Bu çok etkili ve geri dönüşü çok olan bir yöntemdir. Sizin tasarladığınız pastalar dışında müşterilerinizin özel talepleri olacağını da unutmayın. Bu yüzden el pratikliği çok önemlidir. Şeker hamuru pastayı istediğiniz renge kaplamanın dışında üzerine çalışacağınız figürlerden de oluştuğu için yorum katmanız, hayali karakterler oluşturmanızı gerektiriyor.

Bu pastaları kişi sayısına göre fiyatlandırabiliyorsunuz. Teslimatı sizin tarafınızdan yapılacağı için ulaşım zaman vb konuları göz önünde bulundurarak siparişi almalı ve ona göre fiyat belirlemelisiniz. Ortalama altı kişilik olan bir şeker hamuru pasta maliyeti en kaliteli ürün ve içerik kullandığınız da 30-35 TL civarında oluyor. Sizin altı kişilik bir pasta için verdiğiniz fiyat ise 150-200 TL civarında olacaktır. Karlılığınızı bu şekilde hesap ederek işe başlayabilirsiniz.

Bunun dışında özel ev yapımı pasta ve kurabiye satan firmalara başvurabilir, evde pasta şiparişi alınır, bilgisi ile size düzenli sipariş vermelerini sağlayabilirsiniz.

Bu düzenli gelir olduğu için günlük taze pasta yapmanızı ve diğer özel siparişlere göre daha düşük fiyat verecekleri için sürümden kazanmanızı sağlayacaktır.

Şeker hamurundan pasta dışında özel gün için kurabiyeler de yapılmaktadır (bebek yaş günü partileri, kına gecesi, butik düğün organizasyonu, mini kurabiyeleri, diş partisi kurabiyeleri vb).

Bu siperişleri de hem pastane ve organizasyon yapan firmalardan hem de internet üzerinden özel sipariş alarak yapabilirsiniz. İyi bir gelir elde edebilirsiniz. Tanesi 1,5 -5 lira arası değişen bu kurabiyeler, adet fiyatıyla satılmakta; ama bir üretimde 50 adetin altında olmadığı için size iyi bir gelir sağlamaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ