Payeer Nedir? Nasıl Kullanılır?

Payeer Nedir?

İnternetsiz yaşamın düşünülemediği şu günlerde, ödemelerinizi kolaylaştıracak bir sistem mevcut: Payeer. İnternetten para kazanma adıyla elde ettiğiniz paraları, güvenle saklayabileceğiniz bir internet bankası olarak geçmektedir. Rusya’da kurulan bu para transfer şirketi, 2012 yılından bu yana aktif olarak hizmet vermektedir. Dünya çapındaki para ödeme ve çekme işlemi yapabileceğiniz PayPal, PayToo benzeri bir sistemdir. İnternet üzerinden kullanılan bu yöntemde e-cüzdanınızı banka hesabı gibi kullanabilirsiniz. Diğer para transfer sitelerine para gönderilebilmesi, kıyasla daha ucuz ve hızlı ödeme sistemi olması nedeniyle tercih sırasında üstlerde yer alabilir. Para gönderme ve alma işlemleri havale olarak yapılır. Yurt dışında da kabul edilebilirliği yüksektir.

Payeer Nasıl Kullanılır?

İnternet üzerinden para kazanmak isteyen birçok kişinin ödeme sistemi olan Payeer’ı forex veya oyun platformlarında kullanabilirsiniz. Bu şekilde kart ve kimlik bilgileriniz güvende kalacaktır. Kullanımı oldukça basit olan bu e-cüzdan, güvenliğiniz için karşı koyamayacağınız bir sistem haline geldi. Yurt dışı alışverişlerinizde farklı para türlerinden ödeme yapmanız gerekebilir. Bu gibi durumlarda anında döviz kuru değişimini kullanarak harcama yapmak istediğiniz para cinsini seçebilirsiniz.

Payeer referans sisteminden yukarıda bahsetmiştik. Toplamda 6 seviye bulunan bu sistemde, sizin hesabınızı referans göstererek sisteme giren ve harcama yapan birinci kişiden yüzde 10, birinci kişiyi referans gösteren kişiden yüzde 5 diyerek yüzde 1 e kadar komisyon kazanabilirsiniz. Aklınıza takılan her türlü sorunda mail atabilir, 24 saat boyunca destek hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Sıfır sıkıntımantığıyla hareket eden bu ödeme sistemiyle sanal bankaların nimetlerinden yararlanabilirsiniz.

Banka işlemleri yapmaya zar zor alışmış olsak da onsuz yaşayamadığımız bir dönem içine girdik. Daha güvenli ve zahmetsiz bir kullanım sağlayan sanal bankacılığın en büyük icatlarından olan ödeme sistemleriyle kusursuz hizmete bir adım daha yaklaştığımızı düşünüyorum. Payeer da kusursuz hizmetin üst sıralarında yer alarak, birçok kullanıcının gönlünü fethetmiş görünüyor.

Payeer Para Yükleme

  • Okpay ile para yatırılabilir.
  • Payza ile para yatırılabilir.
  • Kredi kartları ile para yatırılabilir. (Mastercad, Visa Card).
  • Banka hesabından para transferi yapılabilir.
  • Mobil ödeme ( belirli ülkelerde geçerlidir ).

Payeer Referans Sistemi Nedir?

Payeer referans sisteminde 6 seviye bulunmaktadır. Refere ettiğiniz kişilerin referanslarından da komisyon alma imkanı sunması Payeer için artı bir özelliktir.

Doğrudan referanslardan 100 USD altı için %10, 100 USD üzeri için %11 komisyon alınmaktadır.

Referanslardan alınan komisyon çizelgesi aşağıdaki şekildedir. Burada Level 2 referansınızın referansının sağladığı komisyon oranıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ