Para Kazandıracak Bazı İş Fikirleri

Blog Kurma, Web sitesi açma, Eğitim videoları hazırlama gibi bazı iş fikirleri girişimci arkadaşlar için parlak fikirlerdir. Sizlerle paylaştığımız iş fikirlerini takip ederek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Blog Açmak

Çok popüler olan Blog oluşturma son zamanlarda bir çok girişimci için parlak bir fikirdir. İşe kendi bloğunuzu açmakla başlayın sanıldığının aksine yalnız bir kaç dakikanızı alacak bir işlemle kendi bloğunuza sahip olabilirsiniz.Daha sonrasında insanoğluın ilgisini çekebilecek , faydalanabilecekleri konuları keşfedin ve bunlarla ilgili içerikler meydana getirmeye başlayın. Örneğin; minik işletme sahiplerine yönelik yapacağınız vergi bilgilendirmeleri , faturalamalar hakkında bilgilendirme konuları fazlasıyla dört gözle beklenen ilgi çekecek konulardır. Bunların haricinde evcil hayvanınızla ilgili bir blog bile oluşturabilir , bakımı, hastalıkları ,veterineri ile ilgili bilgiler paylaşıp , sempatik videolarıyla fanatik sayınızı fazlaca arttırabilirsiniz. Unutmayın şimdilerde popüler olmuş bir çok web fenomenlerinin bir çoğunun bir zamanlar kendi blog sayfaları vardı.

Oluşturduğunuz blog konusu ile ilgili olan öteki sitelere üye olun; Bu sitelerde kendinize takipçi kazanabilirsiniz. Mevzunuz muhasebe ise vergi mevzuatları ile ilgili bir sitede kendi bloğunuzun linkinin paylaşılmasını sağlamak size extra reklam ve para kazanma olanağı sunar. Sitenize reklam almanız sizi daha rahat ulaşılabilir kılmakla birlikte , ilk zamanlar daha ucuza fiyatlara alacağınız reklamlar yardımıyla para kazanmanızı da elde edecektir. Kendinize Sponsor Bulun; İnsanların ilgisini çekecek, çoğunluğa hitap eden bir sponsor bulmanız halinde hem sponsorunuzun reklamını yaparak kazanmasını sağlayacak bu sayede kendi reklamınızı da yaparak tanınmanızı hızlandırmış olacaksınız.

İnternet sitesi satışı

Internet sayfası satışı ülkemizde ve yabancı ülkelerde meydana getirilen bir iş fikri. R10 ve WM aracı şeklinde sitelerde ağırlık olarak Türkçe siteler satılmakta. Flippa ve Websitebroker benzer biçimde sitelerde ise yabancı dil ağırlıklı web siteleri satılmaktadır. Site satışlarında aylık adsense geliri üzerinden fiyatlandırma yapılmaktadır. Genelde gelirin 10 katı ve 20 katı arasında fiyatlandırmaların mevcut olduğu bu sistem için istenilen bilgileri vermeniz ve sabırla beklemeniz gerekmektedir.

Eğitim Videoları Hazırlayın

Online eğitim videoları hazırlamak ve bunları internet üzerinden satışa sunmak size hayal gibi gelmesin. Udemy gibi sitelerin içerikleri eğitim videoları ile dolu. Bu siteye hazırlayacağınız eğitim videoları ile siz işin başında olmasanız bile size para kazandıracaktır.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ