Organik Tavuk Çiftliği Kurmak

Yaşadığımız teknolojik dönemin bizlere getirdiği bir olumsuzluk da yediğimiz ve içtiğimiz ürünlerin yüksek ölçüde sentetik üretim nedeniyle kimyasallar içeriyor olmasıdır. Kısa vadede pek etkisini fark edemesek bile bu tarz beslenmenin uzun vadede oldukça tehlikeli olabileceği aşikardır. Bu yönden bir iş alanı olarak organik üretim son yıllarda büyük bir patlama yaşamıştır. Bu sektörde satış yapan kişiler büyük paralar kazanmaktadır. Çünkü seri üretim ürünlerine karşın, kişisel emekle ve özenle doğal ürün üretirler ve bu ürünleri pazarlarda satışa çıkarırlar. Haliyle bu ürünler fiyat olarak da daha yüksektir ancak daha sağlıklıdır ve geniş bir kitle tarafından da talep görmektedir.

Tavuk Çiftliğinizi Kurarak Organik Yumurta Üretin

Organik tavuk çiftliği kazancı zannettiğinizden çok yüksek olabilir. Sizin yatırımınızda gösterdiğiniz özen ve dikkat kazancınızı büyük ölçüde etkileyecektir. İlk olarak organik tavuk çiftliği özelliğini aktarmak gerekirse:

Bu çiftlik diğer fabrika türü üretim yerlerinden farklı olarak doğal bir kümes ortamıdır. Tavuklar bir alanda özgürdür ve içinde konaklayabilecekleri loş kümesleri bulunur. Bu alandaki tavuklar normal beslenme şartlarına sahiptirler ve normal ilişkiler kurarlar. Bu sayede de verdikleri yumurtalar tamamen katkısız ve sağlıklıdır.

Eğer tavuk çiftliği projesi için gerekli ortama sahipseniz tavuk çiftliği ekipmanları için çok ciddi bir masraf yapmanıza gerek yoktur. Kendiniz elinizdeki işe giriş tavuk sayısına göre bir kümes yapabilirsiniz. Kümesinizin içine tavukların yumurtlayacakları saman konaklar yapmanız yeterlidir.

Tavukları günlük olarak kendiniz yemlersiniz ve sularını da günlük olarak tazelersiniz. Bu işleri yaparken onları ürkütmemeli, onları yormamalısınız. Tavuklarınız bu sayede çok kolay üretim yapabilirler ve size çok kaliteli organik yumurtalar verirler.

250 tavuk ile aylık olarak 2 bin TL’den daha fazla yumurta geliri elde edebilirsiniz. Bu sayede de kısa sürede daha fazla tavuk alır, kümesinizi genişletir, tavukların yaşam alanını büyütebilirsiniz ve kazancınızı katlamaya başlayabilirsiniz.

Organik yumurtanızın tanıtımını iyi yaparsanız, büyük marketlerdeki organik reyonlarda dahi satış yapabilme şansı yakalayabilirsiniz. Böylelikle daha hızlı ve daha yüksek tutarlarda kazanç elde edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ