Kumpirci Açmak

Kumpir oldukça lezzetli ve yaygın olarak tüketilen bir fast food çeşididir. İri patateslerin közlenmesi ile yapılır. Öncelikle patatesler güzelce temizlenir ve köz sobasına konur. Yumuşayana kadar pişirilir. Sobadan çıkarılan patatesimizin karnı ortadan ikiye yarılır. İçinde bulunan patates tereyağı ve rendelenmiş kaşar peyniri ile güzelce karıştırılır. Daha sonra müşterinin istediği malzemeler doğrultusunda patatesimizin içi doldurulur. Bu malzemelere örnek vermemiz gerekirse kısır, acı sos, haydari, rus salatası, İtalyan salatası, sosis yeşil ve siyah zeytin, közlenmiş biber, mor lahana, mısır, turşu, mayonez ve ketçap bunlardan birkaçıdır.

Bu malzemeler müesseseden müesseseye göre farklılık gösterebilir. Kumpir salonu açmak isteyen bir kişi öncelikle yapılışını bilmelidir. Sağlık koşullarına uygun bir işletme olduğuna dair belgelerinin yanı sıra işletme izninin de bulunması gerekmektedir. Vergi levhası dükkanın içerisinde bulunmalıdır. Zorunlu evrakların hepsi dükkanda görülebilecek yerlere asılı olmalıdır ki herhangi bir teftişte sorun çıkmasın.

Kumpir Salonu Getiri ve Götürüsü

Kumpirci açmak için iyi derecede bir sermayeye ihtiyaç vardır. Öncelikle dükkan için bir yer kiralanmalıdır veya satın da alınabilir. Daha sonra müşteri kapasitesine göre masa, sandalye, bardak, tabak, çatal ve buna benzer mutfak eşyalarının yanı sıra tezgah, beyaz eşya ve kumpir yapımı ve malzemeleri için stantlara da ihtiyaç vardır. Bu malzemelerin hepsini alabilmek için iyi bir sermayeye ihtiyaç vardır. Eğer çevreniz geniş ise bu işte ilk başta yaptığınız zararı karşılayabilirsiniz ama çevreniz yoksa da bu çevreyi zamanla edinebilirsiniz.

Eğer işinizi temiz, lezzetli kısacası layığıyla yaparsanız hiçbir sorunla karşılaşmazsınız. Bu işe başlamadan önce her şeyi göz önüne almalısınız. Bu işinin sonunda batabilirsiniz ya da çıkabilirsiniz. Bu işinin götürüsü ilk başta ne kadar çoksa getirisi de zamanla bir o kadar fazladır. Eğer dükkanınız merkezi bir yerde ise şehir olarak fark etmeksizin iyi paralar kazanabilir. Eğer İstanbul gibi bir yerde ise sirkülasyonun fazla olduğu büyük şehirlerin neresinde olursanız olun kazanan siz olursunuz. Yaşadığınız yerde bir alternatifiniz yoksa bu da size bir avantaj olarak geri döner.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ