Kadınlar için En İyi İş Fikirleri

Kadın girişimciler, yahut iş hayatından çocuk sahibi olmak adına uzaklaşmış olan ve bu uzaklaşma süreci sonrası üretime ve aile katkısına destek olmak isteyen kadınlar için son yıllarda birçok iş imkanı çıkmıştır.  Bu gücü, ülke ekonomisine kazandırmak adına kadın girişimciler için hibe krediler sağlanmaktadır. Devlet desteklerinden yararlanmak isteyerek iş kurma cihetinde bulunan kadın girişimciler için eğitim kursları da düzenlenmekte ve yetkinlik belgeleri verilmektedir. Bunun için hazırladıkları iş fikirleri ile KOSGEB’e başvurmaları yeterlidir.

Böyle bir düşünceniz varsa Kosgeb desteği alın ya da almayın, (başvuru sayısı çok olduğundan tüm başvuranlara hibe kredi sağlanamıyor.) burada düşüncenize ışık tutacak size uygun iyi iş fikirlerinin detaylarını inceleyeceğiz.

Kadınlar ne iş kurabilir,  günümüz Türkiye’sinde kadınlar erkeklerin yapabildiği (çok fazla bedensel güç gerektirmeyen) tüm işleri kurabilir ve işletebilirler. Bunların içerisinde son dönemin gözdesi olan küçük sermayelerle kadınların yapabileceği işlere göz gezdirelim.

Butik Pasta Yapımı

Eliniz bu tür pasta börek kurabiye işlerine yatkınsa kısa bir eğitim alıp yeterlilik sertifikanızla çok az bir sermaye ile başlayabilirsiniz. Özel siparişlerle yürütebileceğinizden emin olduktan sonrada şık küçük bir kahve pasta dükkanına dönüştürebileceğiniz bir iştir. Butik pasta dışında aynı uygulamayı ev yemekleri içinde yapabilirsiniz.

Bu iki alan aynı zamanda evden de yapılabildiğinden ev hanımlarına iş fikirleri arasında da olabilir. Zamanınızın bir kısmını ayırarak evden sipariş alır ve hazırlayarak ciddi miktarda kazanç sağlayabilirsiniz.

Bu tür el yatkınlıklarınız var ise kısa dönemli sanatsal eğitim kurslarına katılarak yetkinlik oluşturabilir evden siparişle ya da küçük bir sermaye ile atölye kurarak özel doğal sabunlar, mumlar kitre bebekler bez bebekler yapabilir, kendi markanızı oluşturarak sosyal medya üzerinden satış yapabilir ya da büyük markalara fason üretim yapabilirsiniz.

En iyi ve sıkılmadan yapabileceğiniz iş alanlarının dışında kadınlar için eğitim aldığınız bir mesleğiniz ve bu konuda iş tecrübeniz varsa bir firmada çalışan değil, iş veren olmak istiyorsanız mesleğinizin detayına göre danışmanlık firması açabilir (sermayeniz biraz daha yüksek olmalı) iyi bir ekip oluşturup orta ölçekli firmalara danışmanlık hizmeti verebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ