İnternetten Para Kazanmanın 5 Pratik Yolu

İnternet dünyası gün geçtikçe büyümektedir. Bu yükselişle birlikte insanlar internetten para kazanma yollarını aramaktadır. Sizler için internetten para kazanma yollarını listeledik.

1 » 2. El eşyalarınızı satarak

Türkiye’de ikinci el eşyaları satmak için birçok web sitesi mevcut fotoğrafını çek, yükle ve sat. Türkiye’de yakın çevrenizdeki kişilere 2. el eşyalarınızı satarak internetten para kazanabilirsiniz. Bu işten para kazanmak için elinize kalemi ve kağıdı alarak tek tek yazmaya başlamalısınız. Neleri mi? Tabii ki eski ve kullanmadığınız eşyaları. Her odayı, her dolabı tek tek inceleyin ve hangi eşyalarınızı satabileceğinizi bir bir not edin. Kilerinizi ve garajınızı da gözden geçirdiğinizden emin olun. Hatta arabanızın bagajına bile bakın. Bir kenarda duran ve belki de hiç kullanmadığınız olta takımını, masa sandalye setini bagajınızdan çıkartarak listenize ekleyebilirsiniz. Her ayrıntıyı inceledikten sonra listenizde ne kadar çok eşya olduğuna siz bile şaşıracaksınız.

2 » Sosyal Medya üzerinden

Sosyal Medya hesapları üzerinden takipçi sayınızı yükseltmeniz gerekmektedir.  Son zamanlarda yaşanan değişikliklerin arasında dikkat çekenlerden bir tanesi de sosyal medya bağımlılığı. Evet, tüm dünyayı etkisi altına alan bu akımın ne kadar güçlü olduğunu görmemek neredeyse imkansız. 7’den 70’e hemen herkesin kullandığı, kullanmaktan öte müptelası olduğu sosyal medya çılgınlığı Facebook‘la başlayıp; Twitter, Tumblr, Instagram gibi platformlarla daha da baskın bir hal aldı.  Bu şekilde reklam vermek isteyen firmalar ve şahıslar hesabınıza reklam verecektir bu şekilde para kazanabilirsiniz.

3 » Online E-Ticaret siteleri üzerinden satış yaparak

İnternet üzerinden satış yapmak, hangi ürünü satabileceğimizi bulmak kadar zor değildir. Satacağınız ürünler az önce bahsettiğimiz gibi sermayesiz olarak sizin ürettiğiniz bir şeyler olabilir. Mevcut mağazanın varsa, ürünlerinizi internette satışa sunabilir ya da bir tanıdığınızın mağazasında bulunan ürünleri satışa sunarak komisyon vs. alabileceğiniz anlaşmalar yapabilirsiniz. Reçel, bal, nikah şekeri gibi ürünleri E-Ticaret sitelerinde pazarlayabilirsiniz, bu şekilde para kazanmanız mümkün.

 

4 »Blog sayfası açarak

Yazdığınız yazıları paylaşmak için açılan  bir blog sayfası sayesinde para kazanabilirsiniz. Paylaştıklarınız kullanıcılar tarafından keşfedilir ve takip edilirse şirketlerin veya şahısların vereceği reklamlar sayesinde internetten para kazanabilirsiniz.

5 » YouTube üzerinden video paylaşarak

YouTube hesabı açarak bu işe başlayabilirsiniz. Kameranın karşısına geçerek çektiğiniz ilginç videoları youtube’a yükleyip Google Adsense sayesinde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Zahmetsiz iş fikirleri arayan kişilerin kullanabilecekleri en büyük kaynak kesinlikle internettir. Özellikle de farklı fikirler geliştiren kişiler için internet kendilerini pazarlayabilecekleri son derece geniş bir kaynaktır. Mesleki bilgisi olan kişiler için freelance grafikerlik, tercüme ve makale yazarak internetten para kazanmak gibi yine sınırsız seçenek sunulmaktadır. Burada önemli olan kişinin kendi mesleki deneyimi olan konu hakkında internetten araştırma yaparak iş bulabilmesidir. Bu konu hakkında açılan forumlara üye olarak daha kolay bir şeklide iş bulmanız mümkündür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ