İnternetten Nasıl Satış Yapılır?

Gelişen teknolojik olanaklar ve internetin gücü sayesinde artık bir iş girişiminde bulunmak isteyen birçok kişi, internetin sağladığı bu güçten faydalanmaktadır. Hizmet veya ürün sunarak para kazanmak isteyen girişimciler için kısa sürede çok sayıda müşteriyi yakalayabilme ve satış işlemlerini gerçekleştirmek için internet artık vazgeçilmez bir alandır.

Sosyal Medya Araçlarından Faydalanın

Özellikle fiziksel bir ürün üretiyorsanız o halde sosyal medya araçları, internet aracılığı ile satış yapabilmeniz için hiç masraf yapmadan kullanabileceğiniz önemli platformlardır. Özellikle Instagram gibi fotoğraf paylaşım alanlarından istifade ederek kısa sürede çok sayıda alıcı bulabilirsiniz. Eğer instagram üzerinden satış nasıl yapılır diyorsanız şu şekilde bir iş planı yapabiliriz:

  • Ürünlerinizin amatör kamera ile olsa dahi çok profesyonel görüntülerini fotoğraflayın.
  • Fotoğrafların açıklamalarında ürüne dair ince detayları ve özellikleri sıralayın.
  • Fiyat hakkında bilgi sağlamak adına kişileri mesaj kutusuna davet edin.
  • Çok sayıda takipçiniz olana kadar geri takip yapmaya devam edin, bir süre sonra hedeflediğiniz takipçi sayısına ulaştığınızda, anlamsız hesapları takipten çıkarın. Bu çok ilgi gördüğünüzü düşündürtecektir.
  • Instagramdan sponsorluk alın ve reklam olanaklarından faydalanın.

Web Sitenizi Kurun

Bugün internetten satış yapan siteler sahiplerine büyük getiriler ve kazançlar sağlamaktadır. Sunduğunuz ürün ve hizmete yönelik olarak yıllık domain hizmeti satın alıp web sitenizi kurun. Daha sonra e-ticaret için PayPal, BKM Express gibi aracılardan faydalanarak satışınızı online olarak kredi kartı ile sunun. Sunduğunuz bu kolaylık ile müşterileriniz anlık satın alma yapabilecektir. Bir süre sonra bir kargo firması ile anlaşma yapın ve anlaşmalı olarak düşük ücretlerle ürünlerinizi kargolayın.

Sadeliği Koruyun

İlk olarak unutulmamalıdır ki ticaretin altın kuralları arasında ilk sırada sadelik ve kolaylık yer alır. Çünkü alıcı kafa karışıklığı ile karşılaşmak istemez. Bu nedenle işin ilk aşamalarında ürün portföyünüzü ve sunduğunuz hizmetleri belirli bir çerçeveye oturtun ve bu hizmetlerle anılmaya başlayın. Sosyal medya hesaplarınızda ve web sitenizde anlaşılabilir, kullanışlı ve sade bir ara yüz oluşturmaya odaklanın. Bu sayede müşterileriniz sizi daha sık tercih eder ve sizi daha çabuk tanır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ