Geleceği Parlak 10 İş Fikri

İş dünyasının imkanları genişlemekte ve artmaktadır. Farklılık gösteren iş fikirleri ile sizlere yol göstermeye çalışıyoruz. İlerleyen zamanların iş önerilerini sizler için listeledik.

Özel Eğitim Veren Kuruluşlar

Eğitim sektöründe çocuklara yönelik özel eğitim veren kuruluşlar açmayı karlı bir iş fikri olarak tanımlayabiliriz. Yurt dışında ve yurt içinde bu konuda bir çok farklı örnek bulmanız mümkündür. Türkiye’de örneğin yetenek merkezi ana okulları bulunmaktadır. Ana okulu haricinde ise özel dersler veren eğitim kurumları bulunmaktadır.

Farklı Konseptler

Krep, Waffle ve Kahve kültürünün birleştirilmiş halinde olan konseptler revaçta. Bu tarz yerler genellikle öğrencilerin yoğun olduğu lokasyonlarda kuruluyor ve yoğun talep görüyor. Sadece popüler olan şehirler değil üniversitelerin olduğu tüm bölgelerde bu işi yapmak mümkün.

Kiosk Tarzı Fikirler

Gıda üzerine alışveriş merkezleri ve popüler olan caddelerde yapılan Kiosk tarzı işlerde yakın geleceğin kazandıran iş fikirleri arasında yer alıyor. Caddelerde daha çok dondurma, mısır satışı, sandviç satışı ve çiğ köfte gibi ürünler satılırken alışveriş merkezlerinde pizza, kahve ve soft dondurma otomatları ilgi görmeye devam ediyor.

Faturamatik Tarzı Kuruluşlar

Fatura kuyruklarına son: Bir zamanlar elektrik, su, doğalgaz gibi faturaları ödemek için bankada kuyruğa girmek zorunda kaldığımız dönemler tarih olmaya başladı. Keza banka kuyruklarının yerini fatura tahsilat noktaları almaya başladı. Fatura tahsilatı ödeme noktaları aslında dünyada çok yaygın bir sistem.

Uzak Doğu Spor Eğitmenliği

Uzak doğu sporları üzerine eğitim veren yerler genelde az kazandırıyor gibi görünüyor. Yalnız burada işletme modeline yenilik katanlar kazanmaya devam ediyor. Örneğin bu yıl orta öğretim görülen okulların bir ksımında özel karate dersleri verilmeye başlandı. Okul yönetimi ile anlaşma yapan spor kulüpleri hem yeni öğrenciler kazanıyor hem de okulun beden eğitimi salonlarında kurslar düzenliyorlar.

Buz Pisti Açmak

Buz pistleri avm’lerde giderek yaygınlaşıyor. Özellikle çocuklar tarafından sevilen buz pistlerinin kar marjları da çok yüksek ve talep büyük. Bu alanda yatırım yapmak isteyen girişimciler ise 1 milyon tl ile 100 bin tl arasında sermaye ayırmaları gerekli. Sentetik buz pisti ve normal buz pisti olarak ikiye ayırılan bu işte sentetik olan buz pistleri hem maliyet açısından uygun hem de daha çabuk kurulabiliyor.

Sağlıklı Yaşam Zayıflama Merkezleri Kurmak

Sağlıklı yaşam ve zayıflama Sağlıklı yaşam, son yılların en hızlı büyüyen pazarı. Henüz bakir olan bu pazarın yılda yüzde 500 oranında büyüdüğü belirtiliyor. Türkiye’de 20 milyon kadın bu pazarın hedef kitlesi. Türkiye’de yeni yeni büyümeye başlayan sağlıklı yaşam sektörünün ABD’deki cirosal büyüklüğü 100 milyar dolar civarında. Uzmanlar önümüzdeki beş yıl içinde bu pazarın dünyada 1 trilyon dolarlara ulaşacağını öngörüyorlar.

Masaj Salonları

Masaj salonları kazandırmaya devam ediyor. Masaj salonu açmak diğer bir çok işletmeye göre daha akıllıca bir fikir olarak görülebilir. Genelde orta ve üst segmentlerin tercih ettiği masaj salonu işinde farklı olmak ve verilen hizmetin müşteriyi memnun etmesi gerekiyor. İş sahası çok geniş olan masaj sektöründe otellere de ayrı olarak hizmet verebiliyorsunuz.

Güzellik ve Kozmetik Sektörü

Güzellik ve kozmetik sektörü neredeyse tüm krizlerde ayakta duran bir sektör. Hatta sadece kozmetik 2017 yılında kar seviyesini hiç kaybetmeyen ve bunca ekonomik sıkıntılara karşı ayakta durabilen ikinci sektör olarak karşımıza çıkıyor. Güzellik salonlarında kalite ve müşteri memnuniyeti ise ön planda tutuluyor. Hizmet verdiğiniz kişilerin yorum ve tavsiyeleri ise sosyal medya başta olmak üzere bir çok mecra da yayınlanıyor.

5D Sinema – 9 D Sinema sistemleri kurmak

5d sinema ve 9 d sinema geçtiğimiz yılların başarılı işlerinden. Özellikle belirtmek isteriz ki lokasyonun iyi olduğu bir yerde bu iş ayda 100 bin lira üzerinde para kazandırabiliyor. Lokasyondan kastımız ise Pendik’te ki Viaport ‘un girişinde yer alan 5d sinema gibi yerler. Bu iş fikrinde yapılan kampanyalar ve filmlerin kalitesi ise çok önemli.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ