Ev Yemekleri Dükkanı Açmak

Gıda sektörü açısından etrafta çok fazla hazır yemek üzerine dükkanlar bulunmaktadır. Son zamanlarda insanların en çok ihtiyaç duydukları ev yemekleri dükkan sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Rağbet çok olduğu için dükkan açma konusunda yeteneğine ve sermayesine güvenen çoğu insan bu yolda adım atmaya başladılar. Yöresel açıdan da pek çok insanın damak zevkine uygun seçenekler bulunmaktadır. Önemli olan ev yemekleri açısından açılacak dükkanın konumunu iyi belirleyebilmektir.

Bu konuda özel yeteneklerine güvenen, özel tarifleri olan insanlar bu sektörde tutunabilmektedir. Özellikle üniversite yoğunluğu olan bölgelerde ev yemekleri dükkanı açmak oldukça mantıklı hale gelmektedir.

Ev Yemekleri Dükkanı Açmak İçin Neler Gereklidir ve Nasıl Açılır?

Öncelikle kendinize bu konuda güvenmeniz gerekmektedir. Hangi konuda kendinizi iyi buluyorsanız o konuda ev yemeğine girişmeniz iyi olacaktır. Örneğin Osmanlı mutfağında iyi iseniz restoranınızın dekoru Osmanlı tarzda olmalıdır. Çünkü bu şekilde daha ilgi çekici olacaktır. Yemek tariflerinize gözden geçirdikten sonra yoğunlaşacağınız yemekler konusunda patikleri yaparak kendinizi geliştirmelisiniz. Açacağınız dükkanın lokasyonu oldukça önemlidir. Dükkanınızın büyüklüğü, masa ve sandalyelerinizin ayrıca da mutfağınızın konumu ve büyüklüğü önemlidir. Kanunlara göre hareket etmenizde fayda vardır. İşlek bir cadde üzerinde olması da ilgi çekicilik ve müşteri potansiyeli açısından büyük önem arz etmektedir.

Dükkanınızın Sesini Duyurmaya Çalışın

Dükkanınızın sesini duyurabilmek için bol bol reklam verin. İnternet sitesi oluşturup blog siteleri oluşturun, ayrıca el broşürleri dağıtmakta da fayda var. Bu şekilde yaparak hem reklamınızı oluşturun hem de sesinizi duyurmuş olun.

Ev Yemekleri Dükkanı için Gereken Maliyet Ne Kadar Olur?

Açacağınız dükkanın büyüklüğü ve konumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle ortalama olarak 15.000 TL ile 50.000 TL arasında değişebilmektedir. Dükkanın iç dekorasyonu için de harcayacağınız durumlar için gerekli masraflar da 3.000 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir.

En Çok Tercih Edilen Ev Yemekleri Dükkanı

Ev yemekleri dükkanı açmak özel yetenek istediği için bulunduğunuz ortamda en iyisi olabilmek için size özel tarifleri olması güzel olur. Bu şekilde hem özgün lezzetler yaratmış olursunuz hem de müşterinin ilgisini çekmiş olup devamlılığını sağlamış olursunuz.

İnsanların ucuz yemek ve fast food gibi alışkanlıklarının olması sizi korkutmasın. Çünkü toplumun büyük bölümünün ev yemeklerine olan düşkünlüğü aşikardır. Önemli olan sizden potansiyelin dışarı çıkarılabilmesidir.

Ev Yemekleri Dükkanı Nasıl Çeşitlendirilebilir?

Özgün bir sabah kahvaltısı örneğin organik yumurtalar, domatesler, salatalıkları, ev yapımı yeşil ve siyah zeytinler gibi envai çeşitli menüler ile müşterilerin gönlünü kazanabilirsiniz.

Öğle yemeği ve ara öğünlerde hazırlayabileceğiniz zeytinyağlılar da oldukça iyi bir seçenek olacaktır. Çünkü ev yapımı yemeklere hasretlik oldukça büyüktür.

Akşam yemeklerinde yapımı uğraştıran yemekler çoğu müşteri için bulunmaz bir lezzet olabilir. Dolmalar, sarmalar, imam bayıldılar, içli köfteler, mantılar gibi müşterilerin sevdiği tarzda lezzetleri yapabilirsiniz.

Dükkanınıza özgün bir işim bulmanıza yarar vardır. Akıllardan silinmeyecek bir işim sizi unutulmaz yapabilir. Ayrıca yemek fiyatlarını yakından takip etmelisiniz. Bu şekilde randıman hem yüksek olur hem de pahalı bir yer imajı yaratmalısınız olursunuz.

Sahile kıyısı olan bir dükkana sahipseniz akla ilk gelen balık restoranı açmak ve ev lezzetleriyle buluşturmak da güzel bir alternatif olabilir. Önemli olan sizin ne yapmak istediğinizdir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ