En Çok Kazandıran Mesleki Belgeler

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca 2015 yılında açıklanan ve zorunlu kılınan mesleki yeterlilik belgesi ile ilk aşamada 40 iş kolu mesleki yeterlilik belgesi alması zorunlu kılınmıştır. Bu hem iş güvenliği hem de çalışanın bilinçlenmesi açısından sağlıklı bir uygulama olup ben ustayım, diyenleri biraz zorlasa da süreç başlatılmış ve 12 ay süre tanınarak mesleki yeterlilik belgelerinin tedarik edilmesi gerekli sınavları vererek eğitim sürecinin tamamlanması planlanmıştır.

Mesleki yeterlilik belgesi veren kurumlar bakanlıkça açıklanmış internet sitelerinden başvuru ve yönlendirme kolay hale getirilmiştir. Özel kurumlar dışında mesleki yeterlilik belgesi iş kur tarafından da ücretsiz olarak verilmektedir.

Bunların içerisinde en çok kazandıran mesleklerden biri olan pilotaj kursları, maliyet olarak çok yüksek ve uzun süreli bir eğitim gerektirse de iş garantili olduğundan iyi bir havacılık firmasına yerleşmenizi ve iyi kazanmanızı sağlıyor (özel uçuş okullarının sağladığı kurslar mesleki kurslardan).

Özel eğitim kurumlarından biri olan aşçılık okulları da maliyeti çok yüksek bir eğitim kurumu olması yanı sıra iş garantili sertifikalar vermesi ile ünlü ve iyi bir restaurantta ya da otel mutfağında çok yüksek ücretlerle iş bulmanız mümkün oluyor.

Gemi personelliği eğitimi ve meslek edinme kursları da son dönemin gözdelerinden gemi kaptanlığı dışında gemi ve yat personelliği mesleki yeterlilik iş garantili kursları da mevcut.

Genellikle bu kursları danışmanlığını yapan firmalar düzenliyor ve maliyetleri de 2000 TL ile 5000 TL arasında değişkenlik gösteriyor maceraperest bir yapınız varsa iş alanı olarak çok uygun ve seyahat edebileceğiniz bir iş kolu maaş oranlarıda çok yüksek ve tatmin edici sıra dışı ve kazançlı meslekler gurubunda son yılların gözdesi alanlardan biri

Standart ücretlendirmenin dışında mesleki eğitim belgesi fiyatlarını da eklediğimiz en yüksek kazançları elde edebileceğiniz bu meslekler, karakterinize ve kişilik yapınıza uygunsa hiç tereddütsüz eğitim alarak başlayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ