Dönerci Dükkanı Açmak

Döneci dükkanı, hepimizin bildiği döner satan restorandır. Bu restoranlarda dönerin yanı sıra döneri içerisinde barındıran ürünlerde satışa sunulabilir. Bunlara örnek vermek gerekirse döner dürüm, İskender, pilav üstü et, hatta ve hatta köfte, şiş tavuk, ciğer veya şiş et satılabilir.

Dönerci Dükkanı Açmanın Şartları

Dönerci dükkanı açabilmeniz için gerekli en önemli koşul işletme izninizin olmasıdır. İşletme izniniz bulunmuyorsa ne yazık ki sizin adınıza bir dükkan açmanız söz konusu dahi olamaz. Eğer bir kişi ile ortak olup ve o kişinin adına belgeniz varsa bu yolla işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı belgelerinizin olması oldukça önemlidir. Hijyen koşullarının sağlanmış olması ve et ürünlerinin uygun şartlar altında kesildiğine dair belgeleriniz olmalıdır. Bu belgeler hem teftiş sırasında hem de müşteri çekmek için oldukça önem taşır.

Dönerci dükkanı açmadan önce dikkat edilmesi gereken başka bir şey ise nerede açacağınıza ve o bölgede farklı rakiplerinizin olup olmamasıdır. Eğer dükkanı açmak istediğiniz yerde farklı bir dönerci daha varsa o bölgeden kaçınarak daha ucuz bir bölgede dükkan açıp adınızı duyurduktan sonra dilediğiniz yerlerde ikinci bir şube açmak sizin adınıza daha iyi olacaktır. Dükkan seçimi yaparken müşterileri düşünmeniz gerekmektedir. Ne çok küçük ne de çok büyük bir dükkandan yana seçiminizi yapmalısınız.

Dönerci Açmak için Sermaye Gerekli midir?

Her işte olduğu gibi bu işte de belli bir sermayenizin bulunması gerekmektedir. Eğer hali hazırda paranız yoksa; ama bu işte başarılı olacağınıza kesin gözüyle bakıyorsanız bankalardan kredi çekebilirsiniz. Bu işe başlamadan önce mutfak gereçleri, kasa, tezgah, et ve et ürünleri, döner kesimi ve pişirmesi için özel tezgahların fiyatlarını ve bunlara ek olarak dükkanda çalışacak eleman sayısını ve o elemanlara ödenecek tutarlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Garson, aşçı başı, kasiyer derken her birine maaş ödemek gerekmektedir. Dükkanın da kendi içerisinde giderleri olacağından cebinizde para kalabilmesi için menüde yer alan fiyatları oldukça dikkatli bir şekilde ayarlamalısınız. Bu işte her işte olduğu gibi çevreniz büyük bir yardımcı olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ