Çiğ Köfteci Açmak

Günümüzde popülaritesi artan bir hazır yiyecek olan çiğ köfte, hem kültürel dokusu hem de lezzetiyle hem yerel halkı hem de turistlerin ilgi odağı haline gelmiş bulunmaktadır. Küçük butik işletme şeklinde açılıp 7/24 hizmet sağlayan çiğ köfte dükkânları, hemen yiyip kalkmak üzerine dizayn edilmiş görünüyor.

Özellikle öğrencilerin vazgeçilmezi olan çiğköfte, yoğun lezzetiyle gece bile kendisini aratıyor. Sadece yerinde yemek yerine evlere sipariş usulü getirtilebilen sektör, hiç bitecek gibi görünmüyor. Aksine her geçen gün daha fazla beğeni kazanıyor. Topluluk içerisinde çiğ köfte partileri yapılarak beklenenden fazla tüketiliyor. Acı sevenlere, acısız sevenlere ayrı bol yeşillikli ve nar ekşisiyle donanmış bu lezzete hayır demek pek mümkün görünmüyor.

Üniversite yurtlarının yakınlarına açılarak daha fazla iş gören çiğ köfte, dürümcülerin bile işine engel olabiliyor. Peki, bu çiğ köfte dükkanı ne kadar kazandırır? Zannedildiği kadar zor olmayan çiğ köfte dükkanı açmak disiplinli ve memnuniyeti sağladıktan sonra gayet iyi paralar kazandırmaktadır. İster şirketlerin franchise başvurusunu yaparak şirket adına çalışabilir isterseniz de kendi dükkanınızı kendiniz açabilirsiniz. Kaliteli bir çiğ köfte dükkanı açmak için açacağınız mevkinin ihtiyacı olup olmadığını gözden geçirmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda Çiğ köfte dükkanı iç dekorasyonu da çok önemlidir. Dükkanın boyutları, dış cephesi, ısınması, masa sandalyeleri ihtiyaca uygun olmalı, en önemlisi de kullanılan renk seçimine önem verilmelidir. Kırmızı renk kullanımının nedeni de insanları çabuk yemelerinde etkili olur.

Çiğ köfte dükkanları varlığı çok eskilere dayanmadığı için avantajlı bir sektör haline gelmektedir. İş planı gerekli özeni gösterildiğinde Çiğ köfte aylık kazanç olarak tatmin edici rakamlara ulaşabiliyor. Maliyeti düşük olması küçük bir dükkan kiralanarak da çoğu zaman sipariş usulü satış yapılmasından kaynaklanmaktadır.

Çiğ köfte bayiliği veren bir çok şirket bulunmaktadır. Ülkemizde başlıcaları: Battalbey, Battalzade, Komagene, Çiğ Köfteciyim, Alim Usta, Ziyafet, Oses, Çiğ Köfte Mutfağı, Zarif, Damga, Çipa, Pan, Tarihi Osmanlı Çiğ Köftecisi, Padişah …

Bu firmalar arasından açacağınız bölgede talebe uygun firma seçilmesi yararına olur. İsim yapmış firmalar daha çok tercih edilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ