2017 Yılında İhtiyaç Duyulan Sektörler

Bu sene merkez bankaları, ekonomiyi desteklemek amacı ile düşük faiz oranları vermeye devam ediyor. 2017 yılı içerisinde de düşük faizlerin devam edeceği düşünülüyor. Fakat öte yandan düşük faizli kredilerin sağladığı avantajlar da sınır noktasına dayandı. Bundan dolayı küresel ticaretin 2018 yılında % 3 oranında büyüyeceği düşünülüyor.

Düşük büyümeden kaynaklanan bu ortam 2017 yılında birçok farklı sektör üzerinde etkisini hissettirecek. Düzenlemer arasında kalan finans sektörleri, ucuz petrol fiyatlarının sebep olduğu baskı ile enerji sektörü, reklamlardan gelen payın azalması sonucunda medya kuruluşları sıkıntılı dönemlere girebilirler. Güvenlik kaygılarının çoğalması sonucunda savunma ve havacılık gider harcamaları desteklenecek. Çin’de ise sinemaya duyulan ilgi oldukça artmış durumda olduğundan eğlence sektörü canlanmaya başlıyor. Madencilik sektörü de 2017 yılı içerisinde revaçta olan sektörler arasında olacak. Madencilik, sağlık ve IT 2017 yılının en kazançlı iş sektörleri arasında yerini alacak.

Çağın En İyi Meslekler Sıralaması Nasıldır?

2017 senesi içerisinde danışmanlık alanında, hizmet sektöründe, sağlık ve turizm sektöründe, bilişim teknolojileri sektöründe işgücü talebinde artış olacağı düşünülmektedir. Ayrıca hemşire, asistanlık, çağrı merkezi elemanları, IT elemanları, fizyoterapist gibi meslek gruplarında çalışan eleman ihtiyacının artacağı düşünülmektedir.

2017’de İnşaat Sektörü Yine Revaçta Olacak

Türkiye’de her yıl inşaat sektörüne karşı oldukça yoğun bir talep vardır. Bu yıl da bu talep yoğunluğu devam edecektir. Türk inşaat firmaları gerek yurt içinde gerek yurt dışında olmak üzere aktif olarak faaliyet göstermektedirler. Bu sebeple satış müdürü, inşaat mühendisi, proje müdürü veya yöneticisi gibi meslek pozisyonlarına olan talep de artacaktır.

Kurumların teknoloji ile ilgili yatırımlarının artması ile 3-D, veri analizi uzmanlığı, bilgi işlem müdürü, sistem mühendisi, yazılım uzmanı, ar-ge uzmanı, CTO gib meslek grupları oldukça fazla talep görecek.

2017 yılında global arenada perakende sektörü düzenli olarak bir büyüme göstermektedir. Bu sebeple e-ticarete bağlı olan pozisyonlarda da talep artışı görülecektir.

Günümüzde devletler nükleer enerjiden vazgeçip yenilenebilir enerji kaynaklarından maximum olarak nasıl faydalanacaklarının yollarını araştırıyor. Çıkarılan yeni enerji yasası da dikkate alındığında rüzgar tribünü teknisyenliği ve enerji mühendisliği gibi meslekler çağımızın en önemli meslekleri arasında yerini alıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ