2017 Sermayesiz İş Fikirleri

Değişen dünya ile birlikte yapılan işler de farklılaşma göstererek ticaret sanal ortama taşındı.

Sanal ortama taşınması hem işi kolaylaştırdı hem de insanların yarım zamanlı ya da evden çalışma imkanlarını sağladı. Bu sistem kolay gibi görünse de başlamadan önce iyi bir araştırma yapmak hangi alanların daha verimli olduğunu anlamak ve işin getirileri konusunda bilgi sahibi olarak donanımlı bir şekilde işbaşı yapmayı gerektirmektedir.

2017 yılı bu tarz çalışmaların daha öne çıktığı ve gözde olduğu bir yıl özellikle ülkemiz için içinden geçtiğimiz zor süreçte yeni alanlar, yeni fırsatlar doğurması ve var olan iş yapılarının değişmesi kaçınılmaz oldu.

En karlı iş fikirleri içerisinde belirli bir sermayemiz yoksa başarılı olduğumuz alanda ya da eğitim aldığımız alanda iş yapmak istemiyor; ama farklı fikirlerimiz varsa bunu için de sermaye gerekiyorsa devlet desteklerinden yararlanmamız bizim için karlı ve yol gösterici olacaktır.

Hem internet ticaretini kullanıp hem de bir işletme açmak istiyorsak kırmızı solucan yetiştirme ve solucan gübresi üretme son yılların gözde iş fikirlerinden sermayemiz olmasa da iş programımızı ve işi yapmak istediğimiz mekanı seçerek projemize kosgep iş fikirleri arasında yer almasını sağlayarak devlet desteği alabilir, gerekli ticari kurslarıda görerek sağlıklı bir şekilde işletmemizi kurabiliriz. Pazar payı iyi olan bu sektör sizin yüzünüzü güldürecektir.

Aynı sistemle eğer ekilebilecek bir araziye sahipseniz devletin desteklediği ceviz yetiştiriciliği projesine başvurarak devlet desteği ve bu tarım dalı ile eğitimleri alarak (eğitim ve sertifika programları ücretsiz) işinize başlayabilir, uzun vadede iyi bir ceviz yetiştiricisi olabilir ve kar sağlayabilirsiniz .

Bu yeni iş alanları dünya çapında pazarı olan ve ihtiyaç doğrultusunda öne çıkmış alanlardan olup sizi tatmin edecek gelir seviyeleri sağlayacaktır.

Daha kolay ve daha basit mekan zirai toprak gerektirmeyecek iş fikirleri önerileri isterseniz kendi adınıza kuracağınız internet sitelerinde el becerileriniz ve yetilerinize göre ürettiğiniz ürünleri satışa sunabilir (bunlar aksesuar üretimi,takı kolye vb olabileceği mum sabun ve sanatsal eserler olabilir.).Kendi üretiminiz yoksa aracı kurum olarak üreten; ama pazarlayamayan sanat atölyelerinden tedarik ettiğiniz ürünleri satışa sunabilirsiniz. Ev hanımları için ideal olan bu iş sosyal medya ile de desteklendiğinde ev bütçenize katkısı yüksek ve sizi tatmin edici aylık 3.000/ 5.000 TL kazanmanızı sağlayacaktır.

İnternet üzerinden yapılan ticaretlerde vergi oranı çok düşük olup hem resmi bir iş hem de sizi sarsmayacak kadar düşük rakamlardır  ve sermaye gerektirmezler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ