2017 Asker Maaşları

En önemli mesleklerden biri olan Askerlik maaşları 2017 yılında ne kadar olacak? Beklenen zam geliyor ve en güncel asker maaşları hakkında bilgi edindik. 40 TL olan asker maaşları bu yıl 100 TL’ye çıkarılacağı söylendi. Asker maaşlarının netleşmesi ailelerin içini rahatlatacak. Asker maaşları 2017 yılında 100 TL üzerine çıkacağı söyleniyor. Askerler alacakları maaşlar sayesinde rahat bir askerlik dönemi geçirecek.

Uzman Çavuş Maaşları

Askerlik rütbesi Uzman Çavuş olan bir askerin 2017 yılında maaşları %3 seviyesinde zamlanacak. Ayrıyetten hak kazandığı ek ücretler görev yapmakta olduğu kuvvete ve çalıştığı bölgeye göre daha da artacaktır.

Uzman çavuşların alacakları maaşlarına eklenen ilave ücretler  görev yaptığı yere ve kuvvete, birliğe göre hesaplanacak. Sahip oldukları brövenin ücretleri maaşlar ile birlikte ulaştırılmaktadır. Amfibi Komando Turgayında vazife yapmakta olan bir uzman çavuş, Amfibi Komando Tazminatı alırken, doğuda vazife yapan bir uzman çavuş ohal bölge tazminatına hak kazanıp her ay maaşı ile birlikte almaktadır. Bu sonuçla birlikte doğu ve batı olmasına göre ve görev aldıkları birliklere göre maaşlar da değişmektedir. Tek değişmeyen tazminat ise, evli olan bir uzman çavuşun eşinin çalışmaması durumunda aldığı aile yardımı ve çocuk yardımıdır.

Uzman onbaşı ile Uzman çavuş arasındaki maaş farkı 50 TL ile 100 TL arasında olup 2017 asker maaşları şu şekildedir. Batıda vazife yapmakta olan bir uzman çavuşun en düşük maaşı 2.600 TL ile 3.000 TL arasında değişirken, doğu bölgesinde vazife yapan bir çavuşun asker maaşı da 4.600 TL ile 5.500 TL arasında değişmektedir.

Kıdem farkı olarak her sene düzenli olarak 30 lira maaşa eklenmektedir.10 yıllık bir uzmanın yeni başlayan ile arasında her 1 yıl için 30 liradan olmak üzere toplamda 300 TL fark alır. Çocuklu olan uzmanların ücretleri de maaşlara yansımaktadır.

Tüm bu hesapların maaşlara dahil ederek hesaplanması ile birlikte 2017 Uzman çavuş maaşları 3.500 TL ile 5.500 TL arasında değişim göstermektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ